NOWA HOLANDIA

Rodzinny Park Rozrywki NOWA HOLANDIA

Kompleks Gastronomiczno - Rekreacyjny Nowa Holandia to kraina rodzinnej rozrywki i wypoczynku z licznymi atrakcjami, która znajduje się przy drodze ekspresowej S7 Gdańsk - Warszawa na wysokości Elbląga. Na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów.
Sztandarową atrakcją parku jest 28-metrowa nadmuchiwana zjeżdżalnia Lew Gigant, największa tego typu konstrukcja na świecie, z nominacją do wpisu do Księgi Rekordów Guiness'a, z której roztacza się niesamowity widok. Oprócz tego giganta mamy tu całkiem pokaźny bo 36 metrowej długości dmuchany plac zabaw dla dzieci w wieku powyżej 6 roku życia, podzielony został na 4 sekcje: zjeżdżalnię, waypaut, połykacza i ściankę.

Innymi dostępnymi atrakcjami są m. in.: Park Linowy z dwoma trasami: dla maluchów i tych nieco starszych.Małpi Gaj to sala wyposażona w dwupoziomowy labirynt z wieloma przeszkodami i zjeżdżalnią poprowadzoną wprost do ogromnego basenu wypełnionego kolorowymi piłeczkami.


Urządzenie o wyjątkowym charakterze - Obłędny Tunel, sprawia że na kilkanaście sekund doświadczamy uniesienia nad ziemią, tracimy punkt odniesienia i dajemy ponieść się iluzorycznej grze świateł, barw i dźwięków.


Na terenie obiektu znajdują się liczne akweny wodne, połączone w gęstą sieć kanałów o łącznej długości ponad 12 km! Można je eksplorować wypożyczając łódkę lub rower wodny albo skorzystać z rejsu tramwajem wodnym.Ponadto, na Wyspie Potworów można można znaleźć ogromne repliki postaci z legend i mitów, gdzie można stanąć oko w oko z Yeti, potworem z Loch Ness czy Jaszczurem Morskim. Podczas wizyty na Dworze Króla Artura w komnacie Rycerzy Okrągłego Stołu każdy śmiałek może podjąć próbę wydobycia miecza z kamienia. Nieopodal znajduje się Wyspa Iluzji, gdzie prawa fizyki nie obowiązują, a odwiedzający goście zastanawiają się: "Jak to możliwe??".Wartym zobaczenia miejscem przepełnionym historią jest Osada Wikingów, możemy tu zobaczyć jak żyli i czym zajmowali się skandynawscy wojownicy.
Dostępnymi innymi atrakcjami są: -Ptaszarnia;  -Wyspa Nielotów;  -Wyspa Moai;  -Wyspa Stonehenge;  -Wyspa Zakochanych;  -Labirynt;  -Kopalnia Złota;  -Trampoliny.